ROC: Комунікація під час війни
ROC (Recovery Oriented Communication) – суспільний стандарт з комунікації, який містить ключові правила та принципи, яких варто дотримуватися під час тривалої повномасштабної війни та після та збереження єдності і сприяння відновлення людей та спільнот.
Про Форум
Перший національний Форум з питань комунікації
ROC об'єднує експертів з різних сфер для обговорення актуальних викликів у комунікації під час війни та після неї. Ми зібрали представників уряду, військових, волонтерів, бізнесу, освіти, медицини та соціальної роботи.
Програма форуму ROC включає:
● 5+ годин експертних виступів і дискусій.● Діалоги, спрямовані на обмін думками та пошук рішень для покращення комунікації в умовах війни.
Спікери ROC
Руслан Приходько
Руслан Приходько — заступник Міністра в Мінветеранів України, який присвячує свою діяльність підтримці та інтеграції ветеранів у суспільство. Він має значний досвід у державному управлінні та розробці політик, спрямованих на покращення соціального захисту ветеранів, а також їх реабілітацію та адаптацію після повернення з війни.
Федір Шандор
Професор ужгородського національного університету "викладач, який читає лекції студентам з окопів". Український вчений і громадський діяч, знаний за свій вагомий внесок у розвиток соціології та туризму в Україні. Він активно займається просуванням української культури та туризму як засобів зміцнення національної ідентичності.
Олеся Драшкаба
Сучасна українська художниця, кураторка, засновниця TM Drashkaba та співзасновниця арт-платформи Sunseed Art. У своїй творчості вона поєднує сучасні форми з українською етноестетикою. Олеся є авторкою багатьох мистецьких проєктів, учасницею виставок в Україні та за кордоном, а також культурною амбасадоркою України.
Ігор Щербаков
Діючий військовослужбовець, полковник медичної служби. Має багаторічний досвід надання медичної допомоги в екстремальних умовах, зокрема в зоні бойових дій. Його професіоналізм та відданість справі рятування життів зробили його ключовою фігурою у військовій медицині. Активно займається організацією медичної підтримки для військових.
Тетяна Кухоцька
Керівниця напрямку GR, куратор соціальних проектів компанії SCM. Активно займається розвитком програм реабілітації для військових та їхніх сімей, а також допомогою постраждалим від війни. Тетяна відома своєю діяльністю, спрямованою на підтримку психологічної стійкості та соціальної адаптації ветеранів і цивільного населення.
Антон Дробович
Український науковець, публіцист та громадський діяч. Активно займається дослідженням історичної пам'яті, культурної політики та просуванням демократичних цінностей в Україні. Антон є автором багатьох публікацій на тему історичної спадщини, а також бере участь у формуванні національної політики пам'яті, що сприяє зміцненню української ідентичності та державності.
Ольга Правільєва
Має практичний досвід роботи з ветеранами. З командою впроваділи одну з перших успішних програм адаптації та інтеграції ветеранів у робочій колектив, допомагаючи їм успішно повернутися до цивільного життя. Розробили корпоратівни посібники і програму адаптації для ветеранів та співробтників.
Оксана Коляда
Колишня міністерка у справах ветеранів України. Активно займається питаннями підтримки ветеранів та їх інтеграції у суспільство, а також розвитком програм, спрямованих на соціальну та професійну адаптацію.
Марина Садикова
Разом з командою вона організувала реабілітацію понад 500 діючих війскових українських медиків у Швеції, Данії, Італії.
Програма ROC
Нам потрібен якісний діалог, щоб відповісти на виклики, з якими стикається суспільство під час війни. Діалог допомагає знайти спільні цінності, вирішити спірні питання, досягти розуміння та співпраці. Формат Форуму — це діалоги. Ми прагнемо, щоб наша платформа стала місцем для всіх типів діалогів: раціональних, емоційних і соціальних. Спікери поділяться особистими історіями та цінностями, відповідаючи на питання співрозмовників.
10:15 - 10:30
Вступне слово
Антон Семенов
10:30 - 11:00
«Декомпресія при поверненні: чи потрібна додаткова стадія адаптації перед возз’єднанням з близькими, роботою, суспільством?»
Руслан Приходько, зам міністра Мінветеранів, і Федір Шандор, ветеран, молодший сержант ЗСУ, професор Ужгородського Університету, голова Центру ветеранського розвитку в Ужгороді.
11:00 - 11:15
««Комунікація військових та цивільних: корпоративний стандарт комунікації».»
Ольга Правільєва, HRD Віяр.
11:15 - 11:45
«Комунікація при реабілітації в цивільній та військової системі: загальна атмосфера, медичний персонал, відвідувачі»
Ігор Щербаков, військовий медик, полковник, член громадської ради при Мінветеранів, і Тетяна Кухоцька, секретар наглядової ради ГО серце Азовсталі. Модераторка: Марина Садикова, засновниця та керівниця БФ «Repower», яка займається відновленням бойових медиків.
11:45 - 12:10
Кава-брейк
Наши партнери Soul Catering зробили все, щоб ваш кава-брейк був гарним та смачним.
12:10 - 12:40
«Роль культури в налагоджуванні комунікації всередині країни та назовні»
Олеся Драшкаба, митець, співзасновниця міжнародного культурного проєкту Sunseed, Дмитро Кулеба, колишний міністр закордонних справ. Модераторка: Любов Цибульська, член правління у Міжнародний фонд "Відродження".
12:40 - 12:55
«Комунікація військових та цивільних: особлива роль волонтерів»
Євгенія Таліновська, співзасновниця волонтерського штабу Зграя.
12:55 - 13:25
«Життя в тилу: шанування Героїв, участь в історичному процесі, формування майбутнього»
Юлія Бевзенко, громадський діяч, авторка київського культурного проєкту «Шукай», Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам'яті.
13:25 - 13:50
Кава-брейк
Наши партнери Soul Catering зробили все, щоб ваш кава-брейк був гарним та смачним.
13:50 - 14:20
"Комунікація ветеранів та тих, хто їм допомагає: як встановити контакт та взаєморозуміння"
Оксана Коляда, голова правління у ГО «Простір Можливостей», міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (2019–2020), полковник запасу, УБД. Юрій Гудименко, молодший сержант ЗСУ у відставці, блогер.
14:20 - 14:30
«Перші підсумки Форуму»
Антон Семенов, засновник волонтерського проєкту «Як ти, брате?»
14:20 - 15:00
Неформальне спілкування.
Партнери ROC