Форум "Комунікація під час війни"
ROC (Recovery Oriented Communication) – суспільний стандарт з комунікації, який містить ключові правила та принципи, яких варто дотримуватися під час тривалої повномасштабної війни та після та збереження єдності і сприяння відновлення людей та спільнот.
Про Форум
Перший національний Форум з питань комунікації
ФОРУМ об'єднує експертів з різних сфер для обговорення актуальних викликів у комунікації під час війни та після неї. Ми зібрали представників уряду, військових, волонтерів, бізнесу, освіти, медицини та соціальної роботи.
Програма форуму включає:
● 5+ годин експертних виступів і дискусій.● Діалоги, спрямовані на обмін думками та пошук рішень для покращення комунікації в умовах війни.
Спікери та Модератори Форуму
Руслан Приходько
Руслан Приходько — заступник Міністра в Мінветеранів України, який присвячує свою діяльність підтримці та інтеграції ветеранів у суспільство. Він має значний досвід у державному управлінні та розробці політик, спрямованих на покращення соціального захисту ветеранів, а також їх реабілітацію та адаптацію після повернення з війни.
Федір Шандор
Професор ужгородського національного університету "викладач, який читає лекції студентам з окопів". Український вчений і громадський діяч, знаний за свій вагомий внесок у розвиток соціології та туризму в Україні. Він активно займається просуванням української культури та туризму як засобів зміцнення національної ідентичності.
Олеся Драшкаба
Сучасна українська художниця, кураторка, засновниця TM Drashkaba та співзасновниця арт-платформи Sunseed Art. У своїй творчості вона поєднує сучасні форми з українською етноестетикою. Олеся є авторкою багатьох мистецьких проєктів, учасницею виставок в Україні та за кордоном, а також культурною амбасадоркою України.
Ігор Щербаков
Діючий військовослужбовець, полковник медичної служби. Має багаторічний досвід надання медичної допомоги в екстремальних умовах, зокрема в зоні бойових дій. Його професіоналізм та відданість справі рятування життів зробили його ключовою фігурою у військовій медицині. Активно займається організацією медичної підтримки для військових.
Тетяна Кухоцька
Керівниця напрямку GR, куратор соціальних проектів компанії SCM. Активно займається розвитком програм реабілітації для військових та їхніх сімей, а також допомогою постраждалим від війни. головна мета, будувати проекти, які допомагають, підтримують і часто дають надію десяткам тисяч людей.
Юлія Бевзенко
Уже понад 10 років Юлія створює культурно-історичні ініціативи, які розвивають зв’язок киян зі столицею. Вона проводить екскурсії для іноземних гостей, дипломатів і донорів, розповідаючи про Київ через мініскульптури, власний блог та унікальні маршрути, якими пройшли вже понад мільйон людей.державності.
Ольга Правільєва
Має практичний досвід роботи з ветеранами. З командою впроваділи одну з перших успішних програм адаптації та інтеграції ветеранів у робочій колектив, допомагаючи їм успішно повернутися до цивільного життя. Розробили корпоратівни посібники і програму адаптації для ветеранів та співробтників.
Оксана Коляда
Колишня міністерка у справах ветеранів України. Активно займається питаннями підтримки ветеранів та їх інтеграції у суспільство, а також розвитком програм, спрямованих на соціальну та професійну адаптацію.
Марина Садикова
Разом з командою вона організувала реабілітацію понад 700 діючих війскових українських медиків у Швеції, Данії, Італії.
Юрій Гудименко
Займається монетизацією пільг для ветеранів, активно працює над розвитком і підтримкою ветеранської спільноти, допомагаючи забезпечити соціальні та економічні права тих, хто пройшов війну.
Тетяна Трощинська
Лауреатка Премії імені Георгія Ґонґадзе 2024 року. Директорка департаменту стратегічного аналізу та розвитку соціально впливового контенту «Суспільного Мовлення». Відома своєю роботою у сфері медіа, зосередженою на соціально важливих темах і розвитку суспільної журналістики.
Любов Цибульська
Спеціалізується на інформаційній безпеці та протидії дезінформації. Вона має значний досвід у розробці комунікаційних стратегій та є визнаним фахівцем у галузі гібридних загроз і медіа.
Масі Найєм
Активно захищає права військових, сприяє впровадженню правових стандартів і підтримці тих, хто служить Україні, зосереджуючись на правовій допомозі та соціальній справедливості для захисників.
Євгенія Таліновська
Волонтерський штаб «Зграя», ініціатива, що об'єднала сотні волонтерів для надання допомоги військовим, переселенцям та постраждалим від війни. З початку повномасштабного вторгнення Євгенія активно працює над організацією логістичних процесів, збором ресурсів і координацією допомоги тим, хто цього потребує найбільше.
Ірина Хоменко
На початку війни активно залучена до волонтерських ініціатив, допомагаючи переселенцям, військовим та постраждалим. Ірина поєднує професійне ведення ефірів із соціальною діяльністю, працюючи на перетині медіа та громадської підтримки.
Андрій Бондар
Його творчість охоплює широкий спектр тем: від літературної критики до культурних рефлексій та осмислення сучасних суспільних викликів. Андрій — автор багатьох есе та статей, що аналізують українську ідентичність, історичну пам'ять і значення культури в контексті війни та глобалізації.
Наталія Нагорна
Впродовж майже 10 років висвітлює російську війну в Україні. Вона побувала у найгарячіших точках, а за кілька днів до початку повномасштабної війни повернулася з поїздки на Донбас.
Павло Мороз
Активно працює над ініціативами з підтримки ветеранів у рамках корпоративної відповідальності МХП. Він координує програми, спрямовані на інтеграцію ветеранів у суспільне та професійне життя, забезпечуючи можливості для розвитку, адаптації та реалізації їхніх навичок у мирному середовищі.
Програма Форуму "Комунікація під час війни"
Нам потрібен якісний діалог, щоб відповісти на виклики, з якими стикається суспільство під час війни. Діалог допомагає знайти спільні цінності, вирішити спірні питання, досягти розуміння та співпраці. Формат Форуму — це діалоги. Ми прагнемо, щоб наша платформа стала місцем для всіх типів діалогів: раціональних, емоційних і соціальних. Спікери поділяться особистими історіями та цінностями, відповідаючи на питання співрозмовників.
10:15 - 10:30
Вступне слово
Антон Семенов
10:30 - 11:00
«Декомпресія при поверненні: чи потрібна додаткова стадія адаптації перед возз’єднанням з близькими, роботою, суспільством?»
Руслан Приходько, заступник міністра у Мінветеранів, і Федір Шандор, ветеран, молодший сержант ЗСУ, професор Ужгородського Університету, голова Центру ветеранського розвитку в Ужгороді. Модераторка: Ірина Хоменко, волонтерка, ведуча телеканала «ДІМ».
11:00 - 11:10
««Комунікація військових та цивільних: корпоративний стандарт комунікації».»
Ольга Правільєва, HRD Віяр.
11:15 - 11:45
«Комунікація при реабілітації в цивільній та військової системі: загальна атмосфера, медичний персонал, відвідувачі»
Ігор Щербаков, військовий медик, полковник, член громадської ради при Мінветеранів, і Тетяна Кухоцька, секретар наглядової ради ГО серце Азовсталі. Модераторка: Марина Садикова, засновниця та керівниця БФ «Repower», яка займається відновленням бойових медиків.
11:45 - 12:10
Кава-брейк від наших партнерів Soul Cafe
12:10 - 12:40
«Роль культури в налагоджуванні комунікації всередині країни та назовні»
Олеся Драшкаба, митець, співзасновниця міжнародного культурного проєкту Sunseed, Андрій Бондар, письменник, публіцист. Модераторка: Любов Цибульська, член правління у Міжнародний фонд "Відродження".
12:40 - 12:50
«Комунікація військових та цивільних: особлива роль волонтерів»
Євгенія Таліновська, співзасновниця волонтерського штабу Зграя.
12:55 - 13:05
«Комунікація військових та цивільних: виклики, можливості та відповідальність бізнесу у підтримці зв'язку»
Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності МХП.
13:10 - 13:40
«Життя в тилу: шанування Героїв, участь в історичному процесі, формування майбутнього»
Юрій Гудименко, молодший сержант у відставці, громадський діяч, Юлія Бевзенко, авторка культурно-історичного проєкту Шукай. Модераторка: Тетяна Трощинська, журналістка, медіаменеджерка, лауреатка Премії імені Георгія Ґонґадзе 2024.
13:40 - 14:00
Кава-брейк від наших партнерів Soul Cafe
14:00 - 14:30
"Комунікація військових та тих, хто їм допомагає: як встановити контакт та взаєморозуміння"
Оксана Коляда, голова правління у ГО «Простір Можливостей», міністр у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (2019–2020), полковник запасу, УБД. Масі Найєм, діючий капітан ЗСУ, співзасновник Правозахисного центру для військовослужбовців «Принцип». Олександр Баталов, ветеран війни, амбасадор України на міжнародних майданчиках. Учасник програми «Recovery. Сексуальне життя».
Модераторка: Наталія Нагорна, воєнна кореспондентка ТСН.
14:30 - 14:40
«Перші підсумки Форуму»
Антон Семенов, засновник волонтерського проєкту «Як ти, брате?»
14:40 - 15:00
Неформальне спілкування.
Партнери Форуму
Медіапартнери